کشت علوفه به روش هیدروپونیک در اصفهان

کشت علوفه به روش هیدروپونیک در اصفهان

آیا کشت علوفه هیدروپونیک در اصفهان انجام می شود؟ کشت علوفه هیدروپونیک در اصفهان انجام می شود زیرا کشور ایران ، که در منطقه خاورمیانه در یکی از مناطق خشک جهان با میانگین بارندگی پایین نسبت به میانگین جهانی واقع شده است.

شهر اصفهان یکی از شهرهای خطر در معرض این فاجعه است. بحث کمبود آب باعث ایجاد چالش های فراوانی برای اموری از جامعه دامداران در اصفهان شده است.

با توجه به اقلیم خشک ایران همواره تلاش‌هایی برای ابداع سیستم های از جمله روش کشت هیدروپونیک است این روش راهی برای نجات شهر اصفهان است چون یکی از راهکارهای مقابله با بحران خشکسالی در این شهر زیبا می باشد.

آشنایی با کشت علوفه هیدروپونیک

کشت هیدروپونیک، کشت گیاهان در محیط بدون خاک و در محلولهای غذایی است. در این نوع کشت تمام عناصر غذایی مورد نیاز برای رشد گیاه به صورت محلول در اختیار گیاه قرار می گیرد. از روش هیدروپونیک در بیشتر کشورهای جهان برای تهیه و تولید علوفه هیدروپونیک استفاده می شود.

تعریف خوراک علوفه هیدروپونیک

خوراک علوفه هیدروپونیک شامل رشد و نمو دانه غلات با رطوبت و مواد غذایی می باشد. دانه ها با رطوبت و مواد غذایی دریافتی واکنش داده و شروع به جوانه زدن می کند و در نهایت پس از ۵ تا ۸ روز تبدیل به علوفه میشود بهترین غلات برای کشت خوراک هیدروپونیک در ایران گندم و جو میباشند.

کشت علوفه هیدروپونیک در اصفهان شامل چه مزیت هایی می باشد؟

1. در روش کشت به صورت هیدروپونیک نیازی به تهیه زمین، شخم خاک و آبیاری نیست.
2. کنترل شرایط محیطی دما، رطوبت و نور بسیار آسان است.
3. تولید علوفه سبز در کوتاه ترین زمان و در هر فصل از سال امکان پذیر است.
4. از فرو نشست زمین جلوگیری می کند.
5. علوفه سبز خوش خوراک تر از علوفه خشک برای دام ها است.
6. در روش هیدروپونیک مصرف کود کاهش می یابد.

مقایسه کشت هیدروپونیک با کشت خاکی

رشد گیاهان در آب به جای خاک، کشاورزان را قادر می سازد محیط را دستکاری کنند تا رشد سریعتر و اغلب بازده بهتری داشته باشند. در کشت هیدروپونیک برای کمک به پرورش گیاهان و تولید مواد غذایی با آب کمتر طراحی شده است در روش هیدروپونیک چون به آب کمتری نیاز است. به همین دلیل افراد زیادی از این نوع کشت استقبال بیشتری می کنند. علاوه بر این با استفاده از هیدروپونیک دیگر لازم نیست به دنبال خاک مناسب و مرغوب برای کشاورزی بود همچنین می‌توان در آب و هوایی غیر قابل پیش بینی یا آب و هوای سرد کشت هیدروپونیک را انجام داد.

نحوه جلوگیری از فرونشست زمین در اصفهان

شاید یکی از مهمترین میراث های ما برای آیندگان، محیط زیست باشد. با این وجود بهترین راه برای ماندگاری محیط زیست حفظ و نگهداری آن هست که در نتیجه پایداری آن از اولویت‌های همه کشورها است.

با توجه به اینکه کشور ایران به لحاظ جغرافیایی در منطقه بیابانی قرار گرفته است، شهر اصفهان بیشتر دچار فرونشست زمین شده است. با این وجود حتی با استفاده درست منابع طبیعی نتوانسنیم جلوی فرونشست زمین این شهر را بگیریم اما با وجود پیشرفت علم می‌توانیم که جلوی این فرو نشست را بگیریم. دامداران شهر اصفهان می توانند با کشت علوفه هیدروپونیک علاوه بر حفظ صنعت دامداری از فرو نشست زمین در این شهر را کاهش دهند چون با حفظ و نگهداری آبهای زیرزمینی از وقوع این فاجعه جلوگیری می شود.

مشاوره کشت علوفه هیدروپونیک در اصفهان

شرکت myhydroponic در زمینه کشت علوفه هیدروپونیک در اصفهان بخش مشاوره به صورت حضوری و آنلاین را دارا می باشد و همچنین شما با خرید پکیج صفر تا صد راه اندازی کشت علوفه هیدروپونیک می‌توانید از مزایایی مانند مشاوره رایگان، خرید لوازم و تجهیزات علوفه هیدروپونیک با کیفیت بالا و قیمت مناسب و همچنین آموزش کشت علوفه هیدروپونیک بهره مند شوید.
اگر قصد خرید محصولاتی مانند سینی کشت علوفه هیدروپونیک، مه پاش، سازه گلخانه هیدروپونیک و بسیاری از لوازم و تجهیزات گلخانه ای دیگر را دارید، می توانید همه روزه با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *