آموزش ساخت گلخانه خانگی کوچک در تراس

آموزش ساخت گلخانه خانگی کوچک در تراس

آموزش ساخت گلخانه خانگی کوچک در تراس: یکی از انواع مختلفی از گلخانه ها نوع کوچکی هستند که در تراس قرار داده میشوند و مورد توجه بسیاری از مردم هم می باشد. شما می توانید یک گلخانه کوچک در تراس خانه ی خود با استفاده از روش زیر بسازید :

مشخصات گلخانه :

  • طول : ۱۵۰ سانتی متر.
  • عرض : ۸۰ سانتی متر.
  • ارتفاع بالاترین نقطه : ۱۶۵ سانتی متر.
  • ارتفاع پایین ترین نقطه : ۱۴۵ سانتی متر.

جای گلخانه بهتر است در قسمت جنوبی ساختمان باشد و ترجیحا درِ آن به طرف جنوب شرق قرار گیرد. از قوطی سایز 2 بهتر است برای اسکلت سازه استفاده شود که وزن آن هم تقریبا در مجموع به ۵۷ کیلوگرم می رسد.

برای جلوگیری از زنگ زدگی قوطی ها در مقابل رطوبت، باید آن ها را رنگ کرد. این کار به زیبایی فضا هم کمک می کند. سپس صفحات پلی کربنات در اندازه ی ۶۰۰ *۲۱۰ تهیه کرده و ضخامت ۵ میل را هم برای فیبر انتخاب کنید.

گلخانه خانگی برای تراس

از پیچ های سر مته هم برای نصب فیبر روی فنداسیون استفاده کنید. با قرار دادن واشر لاستیکی زیر پیچ ها هم می توانید به استحکام بیشتر سازه ی خود کمک کنید. داخل گلخانه خود به تعداد مطلوب طبقه ایجاد کنید و بخشی را هم برای رشد گیاهان بزرگ تر خالی بگذارید.

قبل از تکمیل و ساخت گلخانه ی خود در ایجاد طبقات دقت کنید ؛ زیرا اگر بخواهید پس ساخت نهایی طبقه ای را به آن اضافه کنید، جوش دادن آن سبب می شود که پلی کربنات ها ذوب شوند.

بنابراین دوباره باید آن ها را باز کرده و سپس طبقات جدید را اضافه کنید. یک فن ۱۵ سانت به همراه یک ترموستات به ایجاد تهویه ای مناسب داخل گلخانه کمک می کند و در یک دمای معین می تواند فن را هم روشن یا خاموش کند.

برای جلوگیری از گرمای شدید داخل گلخانه در محیط هایی با آب و هوای بسیار گرم، استفاده از شید توصیه می شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا پرسش در این زمینه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آموزش ساخت گلخانه خانگی کوچک در تراس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *