قیمت علوفه هیدروپونیک چقدر است؟

قیمت علوفه هیدروپونیک چقدر است؟

قیمت علوفه هیدروپونیک چقدر است؟: آب یکی از اساسی ترین نیاز انسان ها و حیوانات برای حیات است. در سال های اخیر یکی از دالیلی که باعث از بین رفتن مراتع و زمین های زیادی شده کمبود آب و خشکسالی است که به دنبال آن تغذیه دام و طیور دچار مشکل شده است.

با کشاورزی هیدروپونیک که یک روش عالی و جایگزین کشاورزی سنتی است می توان علوفه مورد نیاز دام و طیور را تهیه کرد.

علوفه هیدروپونیک برای کشاورزان و حیواناتی که از آن تغذیه می کنند فواید بسیار زیادی دارد.

فواید کشت علوفه هیدروپونیک:

-زمان رشد کمتر
-حذف هزینه برداشت
-کاهش نیروی کار
-کاهش مصرف آب
-حفظ مراتع و محیط زیست
-کاهش هزینه 90 درصدی تولید

 قیمت علوفه هیدروپونیک برای دامداران :

1 .هزینه بذر اولیه

نوع بذر اولین عامل مهم در تعیین قیمت علوفه است.علوفه ای که قیمت بالایی دارد در واقع از بذری تشکیل شده که قیمت بیشتری داشته است به عنوان مثال برای تولید علوفه با قیمت باال از بذر یونجه و با قیمت کم از بذر جو استفاده می کنند.

2 .نوع بستر کشت

نوع بستر کشت برای تعیین قیمت علوفه عامل دوم می باشد. در سه بستر کانکس، سالن سرپوشیده و گلخانه تولید علوفه صورت می گیرد. تولید کردن علوفه در محیط کانکس معموال از قیمت بالایی برخوردار است زیرا تجهیز کردن و تهیه این بستر کشت در مقایسه با موارد دیگر هزینه بیشتری دارد. محیط کشت سالنی در بین سه بستر کشت از کمترین قیمت برخوردار است، بنابراین علوفه تولید شده در این فضا از قیمت پایینی برخوردار است.

ویژگی های علوفه هیدروپونیک سالم:

علوفه هیدروپونیک در مدت 5 تا 7 روز آماده برداشت است. بنابراین دقت در شرایط محیط کشت و در انتخاب بذر بسیار حائز اهمیت است. رعایت نکردن این موارد فرصت جبران برای برداشت علوفه سالم را از تولید کننده می گیرد.

از مهم ترین ویژگی های علوفه هیدروپونیک سالم، نداشتن هرگونه کپک و قارچ است. زیرا انتقال بیماری به انسان به علت مصرف ریشه علوفه ها به واسطه دام اتفاق می افتد. همچنین عوامل محیطی مثل آبرسانی زیاد، رطوبت بالا و دمای بالای محیط می توانند در به وجود آمدن قارچ و کپک نقش داشته باشند.

علوفه سالم باید بدون فاصله و یک دست باشد و هرگونه شکل دیگر نشان از بذر شکسته و نامناسب است. در واقع علوفه سالم نشان از بذر سالم است زیرا بذر سالم فاقد شکستگی، یکدست و با قوه نامیه بالا هست.

بذرهای مناسب برای علوفه هیدروپونیک:

– گندم
– ذرت
– جو
– شبدر
– چاودار
– یونجه

مشاوره علوفه هیدروپونیک:

کشت علوفه هیدروپونیک به دقت فراوانی نیاز دارد بنابراین کارشناسان ما  آماده هر گونه مشاوره تلفنی و حضوری در زمینه تولید علوفه، فروش سینی کشت، بستر کشت، لوله های آبرسانی، محلول ضد عفونی کننده، مخزن آب، بذر مناسب و.. به شما عزیزان هستند فقط کافی است با ما تماس حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *