فروش دستگاه کشت هیدروپونیک طبقاتی

فروش دستگاه کشت هیدروپونیک طبقاتی: دستگاه هیدروپونیک و ایروپونیک طبقاتی عمودی خانگی و تجهیزات مرتب برای راه اندازی این گلخانه شامل آموزش کشت و راه اندازی

این روز ها سیستم های کشت عمودی طبقاتی به جای سیستم های کشت مسطح و زمین های خاکی و کشاورزی آمده اند که استفاده ی حداکثری از کمترین فضا یکی از علت های استفاده از آن هاست.

کشت بدون آب یا همان روش هیدروپونیک و ایروپونیک در این نوع سیستم ها مورد استفاده قرار می گیرد یعنی دیگر خبری از خاک یا آبیاری های گسترده نیست و در محلولی از آب ریشه ها شناور هستند یا گاهی این محلول ها را به ریشه ها اسپری می کنند که در این حالت شاهد کاهش بیش از اندازه ی استفاده از سم و آفت کش هستیم؛ از آن جایی هم که این محلول مستقیما با ریشه در ارتباط است، شاهد افزایش رشد و نمو گیاه هستیم.

دستگاه هیدروپونیک طبقاتی در ایران هم در حدود قیمت 90 میلیون تومان ساخته و به فروش می رسد که با استفاده از آن کلیه ی مراحل کشت هیدروپونیک شامل کشت علوفه برای دام ها، سبزیجات و صیفی‌جات، نشاء برنج، زعفران و … را انجام داد.

این دستگاه ها در اندازه ها و تعداد طبقات مختلف ساخته می شوند. نوعی از آن ها طبقاتی عمودی هستند که برای کشت بوته های سیفی جات و سبزیجات در متراژ های انبدک، مناسبند.

برای مثال نمونه ای از این دستگاه ها به صورت 4 ردیف یک متری در هر طبقه ساخته شده اند که هر ردیف دارای ۹ حفره برای کشت گیاهان در نظر گرفته شده است و در نتیجه ظرفیت هر طبقه ی آن ۳۲ بوته می باشد و یا در نمونه های دیگری از آن تعداد طبقات بیشتر می شود یعنی ۲ یا ۳ یا ۴ طبقه با همان تعداد حفره های ۹ تایی و در نهایت ۶۴، ۹۶ و ۱۲۸ حفره وجود خواهد داشت.

سالن ها یا سوله های صنعتی یا گلخانه های بزرگ دارای تعداد بیش از 10 طبقه هستند و در واقع تا جایی که ارتفاع دستگاه به ۵ متر هم می رسد. این دستگاه هیدروپونیک طبقاتی برای منازل مسکونی و حتی خانه های آپارتمانی هم پیشنهاد میشوند که در حقیقت این دستگاه ها، دارای ۳ طبقه با ارتفاعی حدود ۱۶۰ تا ۱۷۰ سانتی متر که به ازای هر متر مربع آن ظرفیت ۹۶ حفره ای می باشند.

فروش دستگاه کشت هیدروپونیک طبقاتی

قابلیت های دستگاه هیدروپونیک طبقاتی

  • همه ی ما می دانیم که نور لازمه ی اصلی رشد گیاهان می باشد. آن ها مخصوصا به دو طول موج از تمام طول موجهای نور نیازمند هستند و اگر همین دو طول موج هم برای گیاه فراهم شوند، بذر ها رشد خوبی خواهند داشت. این نورها روزانه به میزان مشخصی باید به گیاهان تابانده شوند که بیشتر اوقات کنترلر های این دستگاه ها براساس زمان بندی موردنظر تنظیم می گردند.
  • یکی دیگر از واجبات رشد گیاه، میزان اکسیژن محلول در آب است. جریان آب منظمی که در این دستگاه ها برقرار است، همیشه مقدار اکسیژن در محلول تا حد مورد نیاز بالا نگه می دارد که به این ترتیب هم گیاه به خوبی تغذیه می شود و هم محلول خراب یا گندیده نمی شود.
  • هوشمندی دستگاه هیدروپونیک عمودی طبقاتی سبب می شود که علاوه بر دارا بودن کنترلر های تنظیم، آن را به تلفن های همراه خود هم متصل کرد که به این ترتیب در هر جایی از هر شهر یا کشور از وضعیت دستگاه و کارکرد آن می توان خبردار شد.
  • دارای مخزن بزرگ آب و محلول.
  • دارای لیوان های حفره دار و مشبک (ویژه ی کشت هیدروپونیک).
  • کودهای مخصوص هیدروپونیک مورد استفاده در محلول ها.
  • دارای پشم سنگ.
  • دارای تمامی ابزار قابل استفاده و مورد احتیاج برای دستگاه مثل شلنگ، پمپ، ادوات الکترونیکی و نورهای رشد.

گروه کشت و صنعت تجهیز گرولایت به عنوان طراح و تولیدکننده دستگاه های کشت عمودی طبقاتی هیدروپونیک و ایروپونیک در زمینه مشاوره و فروش دستگاه کشت هیدروپونیک طبقاتی فعالیت دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *