فروش سیستم کشت عمودی – برج کشت

فروش سیستم کشت عمودی – برج کشت: سیستم کشت عمودی به روش  NFT در کنار سادگی کار با آن، بسیار زیبا و ظریف است و فضای مناسبی برای کاشت گیاهان دارد که در گلدان های کوچکی نصب شده در سازه های عمودی نگهداری می شوند.

این گلدان ها بدون خاک هستند و در آن ها تنها از نگهدارنده ی ریشه مثل پوکه و پرلیت استقاده می شود. این مواد مغذی که محلول در آب هستند از بالاترین نقطه وارد لوله های انتفال می شوند و پس از گذشتن از مسیر های مختلف به مخزن اصلی می رسند و در آن جا جمع می شوند.

این سبک از آبیاری که در کشت هیدروپونیک بسیار کاربردی می باشد را اصطلاحا لایه ی نازک مغذی  (NFT) می گویند. این سیستم به صورت ثابت بر روی دیوار نصب می شود و یا به صورت متحرک روی یک استند قرار می دهند که در این صورت به آسانی هم قابل جابه جایی است. البته باید این نکته را هم در نظر داشت که جای گیاهان نباید مداوم تغییر کنند چرا که این تغییرات موجب تغییرات شدت و جهت نور می شود که برای گیاهان مضر است.

فروش سیستم کشت عمودی - برج کشت

ویژگی سیستم کشت عمودی – برج کشت

  • استفاده از روش NFT.
  • قابلیت گسترش و توسعه.
  • نگهداری آسان.
  • ارزان قیمت بودن.
  • منعطف برای نصب در مکان های مختلف.

بسیاری از افراد در مورد مزایای مزارع عمودی هیدروپونیک نسبت‌ ‌به انواع گلخانه ‌‌های سنتی مردد هستند. قطعا مزارع عمودی از ابعاد و اندازه های کوچک تری برخوردارند که این خود یک مزیت مهم به خصوص در زندگی های شهری محسوب می شود و البته در مناطق شهری تولید همین محصولات تازه نیز به یک ویژگی مثبت از مزارع عمودی به‌‌ حساب می آید.

تولید محصولاتی نظیر سبزیجات ریشه ای مثل تربچه و شلغم در کشت عمودی می تواند منجر به کاهش هزینه ها شود و بسیار موفقیت آمیز باشد اما درمورد کشت هایی با مقادیر بیشتر مثل گندم یا برنج، دیگر این روش پیشنهاد نمی شود.

سیستم کشت عمودی هیدروپونیک – ایروپونیک

احتمالا مزارع عمودی نمی توانند غذای مورد نیاز کل جهان را تأمین کنند ولی قطع به یقین تولید محصولات تازه‌‌ی بیشتر برای تعداد افراد بیشتر از مردم هدف پیروزمندانه ی این نوع کشت است.

البته باید در نظر داشت که با پیشرفت روز به روز و بیشتر سیستم ‌‌های کشت عمودی هیدروپونیک ، رفته رفته تجهیزاتی از این نوع در ابعاد کوچ به خانه ها نیز راه پیدا می کند. برخی از متخصصان پیش بینی می کنند که در آینده ای نه چندان دور، مشتریان می توانند سبزیجات گوناگون و عجیب و غریبی را از خود سالن های تولید کننده ی سوپرمارکت ها خریداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *