فروش تجهیزات هیدروپونیک و ایروپونیک

فروش تجهیزات هیدروپونیک و ایروپونیک: هیدروپونیک و ایروپونیک دو روش نوین و مدرن در کشاورزی هستند که می توانیم محصولاتی با کیفیت بالاتر و کشتی با راندمان بهتر داشته باشیم. در این روش ها فضای کمتری مورد نیاز است و با استفاده ی محدودی از آب و مواد مغذی، میتوان محصولات بی نظیری برداشت کرد.

کشاورزی و دامپروری از جمله مشاغل جایگزین ناپذیری هستند که در تمام نقاط جهان به آن ها احتیاج است و در طرفی هم با توجه به روند افزایشی شمار جمعیت و مشکلات متعدد همراه با آن، این نیاز بیشتر و بیشتر شده تا جایی که بتوان نیاز های جمعیت دنیا را کاملا رفع کرد.

کشت هیدروپونیک به سه صورت انجام می شود : باز، نیمه باز و بسته. در مورد خرید تجهیزات هیدروپونیک به شما پیشنهاد می کنیم که از مراکز معتبر دارای محصولات با کیفیت و تضمینی خرید کنید که میانه ی راه با خرابی تجهیزات و ضرر مالی رو به رو نشوید.

تجهیزات مورد استفاده در کشت هیدروپونیک و ایروپونیک باید با کیفیت باشند تا در روند کار اختلالی به وجود نیاورند. پس سرمایه گذاری در تهیه ی تجهیزات و وسایل اولیه، سود بیشتر و راندمان بالاتری را در روند کار به همراه خواهد داشت.

تجهیزات هیدروپونیک و ایروپونیک

معرفی برخی نمونه سیستم های کشت : سیستم های کشت گلخانه ای، سیستم های کشت خانگی، سیستم های کشت علوفه و سایر انواع سیستم های کشت.

سیستم های دراپ یا قطره ای: معمولا روی این سیستم ها پمپ های قدرتمندی نصب می شود تا آب را به صورت قطره ای به گیاه برسانند. نیاز این سیستم به کود بسیار کم است و همین امر برای افرادی که از کود های خارجی و گران قیمت استفاده می کنند بسیار مقرون به صرفه است.

سیستم های کشت عمیق آبی: این سیستم برای سیستم های تکگلدانه به کار می رود و به لوازم و وسایلی چون سطل پلیمری، گلدان نت پات، پمپ هوا، شیر تخلیه، نشان گر آب و … نیازمند است.

فروش تجهیزات هیدروپونیک و ایروپونیک

سیستم های برج کشت عمودی ایروپونیک: این سیستم ها از برج های کشت عمودی ساخته شده اند که متشکل از مخازنی و گلدان های مخصوصی می باشند. روش آبیاری آن ها به صورت ایروپونیک می باشد یعنی طبقاتی و ایجاد بالاترین سطح زیر کشت. قابلیت کشت با نور خورشید و کاهش مصرف آب از مزیت های این سیستم به شمار می روند.

سیستم های کشت عمیق آبی گردشی: در این سیستم ها آب دائما در حال گردش هستند و هیچ محلول راکدی در سطل ها یا گلدان ها باقی نمی ماند. اجزای آن با کمک مشاوران متخصص به آسانی روی هم نصب می شوند. امکان رشد گیاهان پا کوتاه و پا بلند در این سیستم وجود دارد و نیازی ضروری به مخزن هم در آن دیده نمی شود و نتیجتا به پمپ آب بسیار قدرتمند و گران هم احتیاجی نیست.

تجهیزات کشت هیدروپونیک: نوعی از کشت هیدروپونیک را به نام ناودان معلق می شناسند که در آن آب اضافی به داخل خاک جذب نمی شود و به وسیله ی این ناودان جمع آوری شده و وارد سیستم تخلیه می شود.

جدول سیستم ها: از این نوع سیستم بیشتر برای گیاهان گلدانی، دارویی، سبزیجات برگ دار و محصولات زینتی استفاده می شود که در واقع نوعی از کشت بدون خاک روی میز می باشد.

تصفیه آب: به وسیله دستگاه یو وی انجام می گیرد که به همین طریق و از انرژی ناشی از آن میکروب ها و باکتری های احتمالی را نابود می کند.

تور حشرات: که با هدف دور کردن حشرات از گلخانه ساخته می شود. البته باید در نظر داشت که گاهی حشرات مفیدی هم برای رشد گیاه وجود دارد که از طریق پنجره های تهویه در فضای داخلی گلخانه محبوس می شوند. استفاده از این توری ها برای جلوگیری از حمله ی پرندگان به محصولات و میوه ها نیز واجب است.

لامپ های رشد: می دانیم که نور عاملی اساسی در رشد هر گیاه است و برای استفاده از نور خورشید باید دیواره های گلخانه شفاف باشند اما باید این را هم بدانیم که نور خورشید همواره در دسترس نیست و یا ممکن است به قدر کافی نباشد. پس باید برنامه ای برای استفاده از نور مصنوعی پیاده کرده و هیچ وقت از یاد نبریم که نور کافی می تواند رشد گیاه را تسریع می کند و بازدهی کار را هم بالا می برد.

جهت مشاوره و خرید تجهیزات هیدروپونیک و ایروپونیک با کارشناسان ما مکاتبه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *