آموزش ساخت دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک

روش ساخت دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک

آموزش ساخت دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک شامل قفسه های کشت ، نازل آبیاری، سینی کشت ، اموزش کشت علوفه را این مقاله مورد بحث قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

علوفه سبز برای سلامتی دام یک نیاز ضروری است. و در سال های اخیر به دلیل نبودن زمین های حاصل خیرو کمبود آب برای تولید علوفه سبز دامداران دچار مشکلات زیادی شده اند. نبودن علوفه با کیفیت باعث کاهش تولید مثل دام و بیماری دام می شوند.

در این مقاله با نحوه ساخت دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک را در مراحل آسان آشنا خواهید شد. شرکت تجهیز گرولایت به شما کمک می‌کند تا در ساخت و تولید علوفه سبز و شما می توانید در تمام فصل سال در هر منطقه آب هوایی تولید کنید.

علوفه هیدروپونیک چیست؟

علوفه هیدروپونیک با رشد بذر بدون خاک و نور خوشید و با آب بسیار کم تولید می شود. مدت زمان رشد و تولید علوفه سبز بین 6 تا 7 روز است. این مدت بذر جوانه می زند پس از زمان کوتاه تبدیل به ساقه سبز می شود. ارتفاع این ساقه سبز 30 تا 35 سانتی متر است علوفه بسیار مغذی را برای دام و طیور فراهم می‌کند.

ساخت سیستم علوفه هیدروپونیک:

در واقع ساخت سیستم علوفه هیدروپونیک همان آماده سازی محیط کشت علوفه هیدروپونیک است.

برخی افراده علت فضای بیشتر و علاقه به محیط کشت در فضا باز گلخانه کشت و علوفه هیدروپونیک را ترجیح می دهند و برخی برای بستر کشت علوفه از کانکس استفاده می‌کنند.

گروهی دیگر از فضای منازل یا ساختمان که سقف و کف آن قابل شستشو شو است و محیط آن عایق گرما و سرما ( به علت کاهش هزینه) باشد استفاده می کنند.

سیستم گلخانه برای کشت علوفه هیدروپونیک معمولا گلخانه هایی که در فضای باز و با استفاده از نایلون ضخیم طراحی می شوند، برای گیاهانی است ک نیاز به نور خورشید دارند و برای کاهش هزینه از گلخانه استفاده می کنند.

آموزش ساخت دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک

نکته مهم برای انتخاب محیط کشت علوفه هیدروپونیک

استفاده‌ از گلخانه اتلاف انرژی زیاد دارد و در هوای سر و گرم متعادل سازی دما برای رشد علوفه هیدروپونیک بسیار هزینه زیادی دارد. استفاده از گلخانه برای کشت علوفه هیدروپونیک می‌توان در دو فصل بهار و پاییز انجام داد زیرا هوا معتدل است.

سیستم کانکس برای کشت علوفه هیدروپونیک

سیستم کانکسی برای تولید علوفه هیدروپونیک بسیار کوچک است اما با همین فضای کم می‌توانید حداکثراستفاده برای تولید علوفه هیدروپونیک ببرید. محیط کشت علوفه هیدروپونیک کمی گران است. ولی برای کسانی به صورت اجاره در فضایی مشغول به دامداری و تولید علوفه هیدروپونیک هستند بسیار مناسب است.

سالن کشت علوفه هیدروپونیک

پیشنهاد کارشناس ما در انتخاب محیط کشت علوفه هیدروپونیک برای شما سالن های سرپوشیده و مساحت آن متناسب با تقاضای علوفه می‌توان 10 متر‌ تا 100 می باشد.

اگر در ابتدای راه تولید علوفه هیدروپونیک بهتر است از سالن های کوچک تر شروع کنید. تنها نکته مهم در راه اندازی سالن کشت علوفه هیدروپونیک قابلیت شستشوی دیوار و کف آن است. به عبارت دیگر سالن های با دیوار کچی چنین قابلیت ندارند. در هر سه محیط علوفه هیدروپونیک باید پروتکل ها و الزامات بهداشتی را رعایت کرد . و تولید کننده متناسب به بودجه مورد نظر خود می‌ تواند یکی از این سه محیط کشت را انتخاب کند.

در تولید علوفه هیدروپونیک در هر سه محیط کشت آمار هایی ثابت وجود دارد. به طور مثال: نور مناسب، تهویه، بذر مناسب، سینی کشت علوفه دمای و رطوبت مورد نیاز و. … باید مطلوب باشد.

خرید سازه برای کشت علوفه هیدروپونیک

کارشناسان ما برای سهولت در راه اندازی کشت علوفه هیدروپونیک سازه ای با قابلیت با حمل نقل  طراحی کردند شامل 12سینی است که توانایی تولید 12 کیلوگرم علوفه هیدروپونیک رابه صورت روزانه برای شما دارد.

از مزایای دیگر این سازه قابلیت منتاژ شدن آسان است که همواره برای ویدئو آموزشی است.
این سازه کشت برای کسانی که در اول راه هستن و قصد آزمودن این روش کشت علوفه هیدروپونیک را دارند بسیار مناسب است. همچنین می‌توانید با سفارش بیشتر این سازه یک محیط کشت بزرگ برای خود ایجاد کنند.

حمل نقل سازه کشت علوفه هیدروپونیک بسیار آسان و سبک است و حجم بسیار کمی دارد. همچنین با خرید سینی علوفه هیدروپونیک شرکت تجهیز گرولایت (60*30) می توانید کشت علوفه هیدروپونیک را در محیط فعلی که دارید و یا قصد ایجاد آن را دارید شروع کنید.

مشاوره علوفه هیدروپونیک :

کارشناسان گروه myhydroponic آماده ارائه انواع خدمت نظیر فروش و تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی گلخانه علوفه هیدروپونیک می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *