راه اندازی گلخانه کشت عمودی ایروپونیک هیدروپونیک

راه اندازی گلخانه کشت عمودی ایروپونیک هیدروپونیک: طراحی و اجرای گلخانه هیدروپونیک ایروپونیک  به صورت عمودی و طبقاتی با حداکثر استفاده از فضا و بازده  بالا در تولید محصول

جهان در حال تلاش برای تولید محصولات بیشتر در زمان کوتاه تر و با هزینه کمتر است. راه اندازی گلخانه ها یکی از اقداماتی بود که در این جهت انجام شد اما در برابر افزایش سریع نیاز به مواد غذایی چندان کارامد و کافی نبود.

به همین خاطر تغییر و تحولاتی در سیستم های کشت گلخانه ای ایجاد شد که گلخانه کشت عمودی ایروپونیک هیدروپونیک یکی از نتایج این تغییرات است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاسیس گلخانه کشت عمودی به روش هیدروپونیک تا پایان این بخش همراه ما باشید.

توسعه جهانی گلخانه های کشت عمودی هیدروپونیک

شاید گلخانه های هیدروپونیک عمودی هنوز برای برخی از مردم ناآشنا باشند اما می توان گفت در تمام دنیا تولیدکنندگان موفق محصولات کشاورزی با این سبک به خوبی آشنا هستند. احتمالا برای شما نیز جالب باشد که بدانید برخی از نام آشناترین ثروتمندان جهان در حال سرمایه گذاری و فعالیت در حوزه کشت محصولات کشاورزی به صورت عمودی هستند.

به عنوان مثال جف بزوس (بنیان گذار آمازون) و اریک اشمیت ( رئیس سابق گوگل) اقدام به سرمایه گذاری در حدود 200میلیون دلار در یک شرکت کشاورزی کشت عمودی ایروپونیک هیدروپونیک به نام پلنتی (plenty) کرده اند. چنین تصمیمی از طرف این افراد تنها یک دلیل می تواند داشته باشد و آن هم آینده روشن و سود تضمین شده چنین سیستم های کشاورزی است!

راه اندازی گلخانه کشت عمودی ایروپونیک هیدروپونیک

ویژگی های سیستم کشت عمودی ایروپونیک هیدروپونیک

مهم ترین ویژگی چنین گلخانه هایی امکان کنترل هرچه بهتر شرایط محیطی است. در فضای این گلخانه های عمودی، تمامی فاکتورهای اساسی از قبیل نور، دما و رطوبت محیط، تناوب های آبیاری و نحوه زهکشی و موارد مشابه به خوبی تحت کنترل قرار خواهد گرفت. امکان مکانیزه کردن کل سیستم زحمت و هزینه ی نیروی کار را به حداقل خواهد رساند.

از طرفی کشت عمودی باعث چند برابر شدن ظرفیت تولید و سود یک واحد خواهد شد. این در حالی است که هزینه کنترل بسیاری از فاکتورهای فوق در گلخانه عمودی و سطحی یکسان است. با این تفاسیر در صورتی که قصد راه اندازی یک گلخانه کشت عمودی ایروپونیک هیدروپونیک را دارید می توانید با اجرای پروژه به صورت عمودی، ظرفیت کاری خود را چند برابر کنید.

 

طراحی و اجرای گلخانه کشت عمودی ایروپونیک هیدروپونیک

با وجود تمام ویژگی های مثبت ذکر شده، باید توجه کنید که اجرای نادرست و غیراصولی چنین سیستمی می­تواند موجب ضرر تولیدکننده شود. همچنین کشت برخی محصولات در سیستم هدروپونیک عمودی چندان توصیه شده نیست.

در صورت عدم برخورداری از دانش تخصصی کافی الزامی است که پیش از تصمیم گیری و همچنین در زمان راه اندازی و اجرای گلخانه هیدروپونیک عمودی از مشاوران و متخصصان این حوزه مشاوره دریافت نمایید.

کارشناسان فنی کشت و صنعت تجهیز گرولایت آماده پاسخگویی به سوالات شماعزیزان  در این رابطه هستند. در صورت تمایل به اجرا و راه اندازی سیستم های عمودی هیدروپونیک (از صفرتا صد پروژه) با شماره­های ذکر شده در بخش “ارتباط با ما” تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *