تولید علوفه هیدروپونیک و مزایای آن

تولید علوفه هیدروپونیک و مزایای آن

تولید علوفه هیدروپونیک و مزایای آن: تولید علوفه هیدروپونیک و مزایای آن در سراسر جهان بسیار گسترش یافته است و از این علوفه ها برای تغذیه دام های مختلفی همچون اسب، شتر،گاو، گوسفند، بز، شترمرغ، قرقاول، مرغ، بوقلمون، گوزن، ماهیان علف خوار، آهو و… استفاده می کنند. تولید لبنیات باکیفیت و ایجاد یک دامداری موفق بستگی به خوراک دام ها در طول سال با علوفه سبز دارد.

فواید استفاده از علوفه هیدروپونیک:

  •  استفاده درست از سرمایه
  • جلوگیری از تخریب مراتع
  • کاهش چشمگیر مصرف انرژی
  • تهیه علوفه ارگانیک، تازه و باکیفیت
  • داشتن بقایای گیاهی با ارزش
  • کاهش مصرف آب تا 80 %

تولید علوفه هیدروپونیک

میزان برداشت علوفه هیدروپونیک بسیار به صرفه می باشد یعنی با کاشت 1 کیلوگرم بذر به صورت میانگین 7 کیلوگرم علوفه سبز تولید می شود که از این میزان علوفه تمام آن به مصرف می رسد و بدون دور ریز می باشد.

نکته بسیار جالبی که توجه افراد را به خود جلب می کند این است که از آب این علوفه برای مصرف انسان در جهت برطرف کردن مشکلات گوارشی، ایجاد نشاط و افزایش سلامتی به دلیل وجود آنتی اکسیدان های قوی استفاده می شود.

از دیگر مزایای استفاده از علوفه هیدروپونیک می توان به پروتئین، ویتامین و انرژی موجود در آن اشاره کرد که به برطرف کردن برخی از مشکلات دام ها مانند کولیک در اسب ها و همچنین افزایش وزن 330 تا 450 گرمی گوسفند ها و افزایش 3.5 کیلوگرمی شیر گاو کمک می کند.

برای کاشت علوفه هیدروپونیک و خرید تجهیزات آن می توانید همه روزه با کارشناسان ما  ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *