آیا علوفه هیدروپونیک صرفه مالی و اقتصادی دارد؟

آیا علوفه هیدروپونیک صرفه مالی و اقتصادی دارد؟

آیا علوفه هیدروپونیک صرفه مالی و اقتصادی دارد؟ امروزه در جهان برای تهیه علوفه از سیستم هیدروپونیک استفاده می شود. اما هنوز هستند کسانی که شک دارند که آیا علوفه هیدروپونیک صرفه مالی و اقتصادی دارد؟. بنابراین ما قصد داریم به شما در این رابطه کمک کنیم.

در ایران به این دلیل پرورش دام صرفه اقتصادی ندارد که تهیه و خوراک دام بسیار گران است. بنابراین پرورش دام به یکی از
مشاغل پر درآمد به حساب می آید.

برای اینکه در تهیه غذای دام تا 50 % صرفه جویی داشته باشیم می توانیم از سیستم هیدروپونیک استفاده کنیم. اما باید بدانیم در دوره اول ممکن است سودهی آنچنانی نداشته باشیم اما در دوره های بعدی می توان به سودهی بالا رسید.

کم شدن هزینه دامداری با علوفه هیدروپونیک:

  • نوسانات قیمتی که در بازار برای علوفه به وجود می آید نگران کننده نیست زیرا با کمترین هزینه و به میزان لازم می توانیم علوفه مورد نیاز دام را تهیه کنیم.
  • علوفه مورد نیاز دام را در تمام فصول سال به خصوص زمستان می توان به صورت تازه و ارگانیک تهیه کرد.
  •  امکان کشت علوفه زمانی در تمام نقاط ایران به وجود می آید که از این دستگاه برای کشت استفاده شود. در واقع با استفاده از این دستگاه می توان از یزد و کرمان تا مناطق ساحلی جنوب و حتی نقاط سردسیری مانند ارومیه تبریز و اردبیل علوفه هیدروپونیک کشت کرد.
  • یکی از نکات جالب در رابطه با سیستم کشت علوفه هیدروپونیک این است که روستاییان می توانند از این روش منبع درآمد خوبی را برای خود ایجاد کنند.

هزینه تغذیه سنتی یک دام سبک گوسفند:

محاسبه طرح توجیهی یک دام سبک گوسفند به صورت روزانه در روش تغذیه سنتی

هزینه تغذیه یک دام سبک گوسفند با علوفه هیدروپونیک :

محاسبه طرح توجیهی هزینه یک دام سبک گوسفند به صورت روزانه با علوفه هیدروپونیک

زمانی قیمت علوفه هیدروپونیک بازدهی بالایی دارد که از سیستم استاندارد استفاده شود در غیر این صورت ممکن است به دلیل استفاده از سیستم غیر استاندارد بازدهی پایین تا دو برابر قیمت تمام شده علوفه شما افزایش یابد در واقع اسنفاده نکردن از سیستم کشت مناسب و استاندار می تواند صرفه اقتصادی نداشته باشد.

شرکت myhydroponic ارائه دهنده محصولات استاندارد و مشاوره تلفنی و حضوری به شما عزیزان می باشد فقط کافی است با ما تماس حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *