مشاوره کشت گلخانه ای هیدروپونیک و ایروپونیک

مشاوره کشت گلخانه ای هیدروپونیک و ایروپونیک:  گروه کشت و صنعت تجهیز گرولایت، فعال در عرصه طراحی و اجرای انواع پروژه های کشت و صنعت در ابعاد مختلف

تا چندین سال پیش حیاط خانه های ویلایی اراسته با باغچه های خوش رنگ و لعاب از سبزیجات تازه بود. هرچه که گذشت، تعداد چنین خانه هایی کم و کم تر شد. گاهی نیز با وجود شرایط مناسب، کسی وقت و حوصله کاشت سبزی در خانه را نداشت. با این حال نمی توان علاقه به پرورش گیاهان را در ذات انسان خاموش کرد.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که دوست دارید خودتان سبزیجات مختلف را پرورش داده و مصرف کنید و یا حتی به فروش برسانید تا پایان این بخش همراه ما باشید.

مشاوره کشت گلخانه ای هیدروپونیک و ایروپونیک

اگر فضای مناسبی همچون حیاط یا باغچه در اختیار داشته باشید کارتان بسیار راحت است. تنها لازم است که بذر سبزیجات مورد نظر را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید و با فراهم کردن شرایط مناسب هر نوع سبزی اقدام به کاشت کنید. اما اگر چنین فضایی ندارید نگران نباشید. راه های فراوانی برای کاشت سبزی در خانه پیش روی شماست.

مشاوره کشت گلخانه ای هیدروپونیک و ایروپونیک

ابتدا باید مشخص کنید که کشت چه حجمی از سبزیجات مد نظر شماست. اگر می خواهید با کشت مقدار زیادی سبزی، به بازار فروش راه پیدا کنید بهتر است به فکر راه اندازی گلخانه های سبزیجات خانگی باشید.

این گلخانه های هیدروپونیک و ایروپونیک نیازمند فضای مشخص، محیط تحت کنترل و تجهیزات خاصی است که نیاز به یک بودجه اولیه دارد. در صورتی که حجم کار شما نسبتا زیاد باشد بهتر است زمان مشخصی را در روز به کنترل شرایط گلخانه اختصاص دهید. به بیان دیگر شما نیازمند یک نیروی کار نیز خواهید بود.

محصولات گلخانه های خانگی هیدروپونیک و ایروپونیک این روزها بسیار پرطرفدار هستند و در برخی مناطق فروش خوبی دارند. در صورتی که هدف شما از کاشت و پرورش سبزیجات تنها برطرف کردن نیاز شخصی و خانوادگی تان است به راحتی می توانید در خانه بسیاری از سبزیجات را پرورش دهید .

کشت سبزیجات در خانه به روش میکروگرین

یکی از بهترین روش ها برای کاشت محدود سبزیجات در گلخانه ، کشت سبزیجات به روش میکرو گرین است. میکروگرین یا ریزسبز ها به گیاه جوان گفته می شود که با کمک آب و با روش های هیدروپونیک و ایروپونیک کشت می شود.

این نوع از کشت سبزیجات در سطح خانگی نیاز به هیچ نوع تجهیزات خاصی ندارد. شما حتی در یک ظرف معمولی با عمق حدود 3 سانتی متر و با کمک نور پشت پنجره می توانید انواع مختلفی از سبزیجات مثل ریحان، نعنا، شاهی، شوید، جعفری، گشنیز، تربچه و … را کشت دهید.

بد نیست بدانید که برخی از کارآفرینان حوزه کشاورزی در حال تولید، بسته بندی و فروش میکروگرین ها به صورت هیدروپونیک و ایروپونیک هستند و صرفه اقتصادی ان نیز بسیار قابل توجه است. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد میکروگرین ها می توانید به مقالات پیشین سایت myhydroponic در مورد میکروگرین رجوع فرمایید.

کارشناسان فنی تجهیز گرولایت اماده ارائه مشاوره و پاسخ به سوالات شما در رابطه با کشت سبزیجات و صیفی جات به صورت هیدروپونیک و ایروپونیک هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *