ساخت گلخانه ارزان خانگی

ساخت گلخانه ارزان خانگی: ساخت گلخانه پیش ساخته پشت بام، تراس، بالکن، باغ با قابلیت کشت خاکی، هیدروپونیک و ایروپونیک، شما می توانید با صرف وقت و هزینه ای اندک در محل زندگیتان، یک گلخانه‌ ی زیبا داشته باشید

و مشغول پرورش گل ها و گیاهان مورد علاقه تان شوید. برای ساخت گلخانه‌ های ارزان خانگی روش‌ های گوناگونی وجود دارد که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم.

روش ‌های ساخت گلخانه ‌های ارزان خانگی

یک روش برای ساخت گلخانه های ارزان خانگی، روش گلخانه حلقوی می باشد که شما می‌توانید به سادگی نسبت به ساخت آن اقدام کنید. برای ساخت آن به یک چوب به عنوان پایه ی اصلی و مرکز ثقل آن و به مقداری لوله به عنوان پوشش سقف نیاز دارید. نوع این لوله ‌ها به دلیل منعطف بودن می‌تواند از پی وی سی باشد.

روش دیگر برای ساخت گلخانه ‌های خانگی، گلخانه ‌های محکم هستند که می‌توان علاوه بر پایه‌ی اصلی، تمام سطح سقف آن را با چوب بنا کرد. این چوب‌ها را می توان به صورت الوار سبک از نجاری ‌های بزرگ تهیه کرد و آنچنان هم هزینه‌ بر نخواهد بود. البته این سازه را می‌توان با استفاده از ورقه های حلبی و کمی پلاستیک ضخیم هم پوشش داد.

ساخت گلخانه ارزان خانگی

روش های دیگر برای ساخت گلخانه‌ خانگی

همان‌طور که گفتیم شما می‌توانید با استفاده از چوب هم گلخانه ی خانگی خود را بسازید و برای محکم تر کردن سازه ی خود، از تعدادی میخ برای اتصال قطعات خود استفاده کنید.

در روشی دیگر هم معمولا برای ساخت این سازه‌ از پیچ و مهره کردن قطعات هم استفاده می‌کنند. استفاده از شیشه یا طلق و یا ایرانیت هم برای پوشش دیواره‌های آن هم پیشنهاد می شود. اشکال گوناگونی از جمله تونلی شکل و یا گنبدی شکل برای ساخت گلخانه های خانگی به کار برده می شود.

اما در نهایت اگر زمان زیادی برای ساخت این سازه ها ندارید و از طرفی هم به دنبال پرداخت هزینه ‌های کم هستید، می‌توانید مشابه این گلخانه ها را به شکل آماده خریداری نمیایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *