سینی علوفه لازم برای کشت علوفه ی هیدروپونیک

سینی علوفه لازم برای کشت علوفه ی هیدروپونیک: یکی از تجهیزات مهم برای کشت علوفه سینی علوفه ی هیدروپونیک است که باید استاندارد های لازم را داشته باشد، که در ادامه به سایر لوازم مورد نیاز برای کشت می پردازیم.

1 – سینی کشت علوفه هیدروپونیک :

سینی کشت استاندارد ظرفی با روزنه های ریز برای تخلیه آب است که از جنس محکم و ضد زنگ با ارتفاع بیشتر از ۵/۴سانتی متر است ،که باید محکم و در ابعاد مناسب و دارای روزنه های کافی باشد؛همچنین به دلیل تولید علوفه هیدروپونیک به صورت سیستم طبقاتی خروجی آب سینی باید به صورت یکطرفه باشد تا از نفوذ آب به طبقات زیرین جلوگیری شود.

2 – قفسه های کشت علوفه هیدروپونیک:

جنس قفسه های استاندارد بهتر است ضد زنگ باشد و تعداد طبقات برای قرار دادن سینی های کشت محدودیتی ندارد اما بهتر است ارتفاع آن برای دسترسی آسان زیاد نباشد،همچنین طراحی قفسه ها باید به صورتی باشد که سینی ها به صورت منظم قرار بگیرند و نصب تجهیزات آبیاری و پنل های نوری آسان باشد.

3 – سیستم آبیاری علوفه ی هیدروپونیک:

آبیاری به صورت قطره ای صورت می‌گیرد و میتوان از نازل های مه پاش و آب پاش استفاده کرد،اما نازل های مه پاش به دلیل بالا بردن کیفیت محصول کاربرد بیشتری دارند.

4 – فن های تهویه سالن کشت:

این فن ها باعث تهویه ی هوای سالت کشت شده و اکسیژن مورد نیاز گیاه را تامین می‌کنند.

5 – فن های سیرکلاسیون:

این فن ها باعث چرخش هوا بین قفسه های کشت شده و باعث جلوگیری از قارچ و کپک زدگی می‌شوند و به یکنواختی شرایط محیطی مانند رطوبت و دما می‌پردازند.

6 – سیستم کنترلر:

این سیستم به کنترل شرایط محیطی از جمله زمان آبیاری،دما ،تهویه و سیرکلاسیون می‌پردازد که به سرعت رشد و عدم قارچ و آفت کمک می‌کند.

برای خرید تجهیزات علوفه هیدروپونیک و سینی علوفه لازم برای کشت علوفه ی هیدروپونیک با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *